< >

Özdemir Turgut'un Ak Parti'ye Geçişi Haymana'da Coşkuyla Karşılandı

Özdemir Turgut'un Ak Parti'ye Geçişi Haymana'da Coşkuyla Karşılandı
30 Mart 2014 seçimlerinde Demokrat Parti adayı olarak katılan ve Haymana Belediye Başkanı olan Özdemir Turgut, daha sonra Bağımsız olarak devam etmişti.

 

30 Mart 2014 seçimlerinde Demokrat Parti adayı olarak katılan ve Haymana Belediye Başkanı olan Özdemir Turgut, daha sonra Bağımsız olarak devam etmişti. Aradan geçen zaman zarfında iktidar partisi ile ilişkilerini sıkı tutan Özdemir Adalet ve Kalkınma Partisi'ne geçti.

 

 

2015 Mart ayı başında Adalet ve Kalkınma Partisi'ne geçmek için Haymana İlçe başkanlığına resmi başvuruda bulunan ve partiye geçme nedenini 'Benim ve vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda Adalet ve Kalkınma Partisi'ne geçme kararı aldım' diye açıkladı.

 

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, yaptığı açıklamada; Dün İl teşkilatına çağrıldım. Başta İl Başkanımız Sayın Ahmet Nedim Yamalı olmak üzere, yöneticilerle görüştüm. Şeklen de olsa da, ayrı kaldığım ama, kalben hiç ayrılmadığım yuvama tekrar döndüm. Çok mutluyum.Bana Yakın ilgisini esirgemeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Melih Gökçek'e sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum.'dedi.

 

Ankara dönüşü kalabalık bir konvoyla şehir girişinde beklenen Başkan Turgut, Haymana Belediyesi çalışanları ve halk tarafından davul zurna ile karşılandı. Burada bir konuşma yapan Turgut özetle şöyle dedi “Ak parti bizim evimizdir, ocağımızdır. Daha önce 10 yılı aşkın bir süre Ak Parti Ankara 1. Bölge'den İl Genel Meclis Üyeliği yaptım.1.Bölgeden aday adayı oldum. 7 Haziran 2015 Milletvekilliği seçimlerinde partim için yarından itibaren milletvekili adaylarımızla, parti teşkilatımızla omuz omuza partimizi 1. parti yapmak için Haymana'nın 77 mahallesini ziyaret edeceğiz.'dedi.

 

Bu Haber 6720 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  YEREL kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti