< >

ÖZHASEKİ "MOGAN'I ÖYLE GÜZELLEŞTİRİRİZ Kİ ANKARA'YA DENİZ GELMİŞ OLUR"

ÖZHASEKİ

ÖZHASEKİ ESNAF ÇALIŞTAYINA KATILDI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Cumhur ittifakı Ankara Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki seçim çalışmaları kapsamında toplumun tüm kesimleri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Bu kez Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde Esnaf Çalıştayı’na katıldı.

“HAYATA GEÇİRECEĞİMİZ PROJELER ESNAFIMIZA DA İYİ GELECEK”

Sivil toplum kuruluşlarının davetlerine sık sık katılan Mehmet Özhaseki, bu kez esnaflarla bir araya geldi. Esnaf Çalıştayı’na katılan Özhaseki hem projelerini anlattı hem de gündeme ilişkin mesajlar verdi. Esnaf çocuğu olduğunu hatırlatan Özhaseki, esnaf grubunun günümüzde en dezavantajlı grup olduğuna vurgu yaptı. Belediyelerin şehrin alt ve üstyapısıyla ilgilenmenin yanı sıra ticaretin nasıl gelişeceği konusunda da esnafla bilgi paylaşımında bulunması ve ticaretin daha iyi yapılabileceği ortamı sağlaması gerektiğini ifade etti. Özhaseki şöyle konuştu; “Belediyeler bütçenin tamamını kendi şehrinde kullanacak, sonra her alanda; turizmde, sanayide, ticarette nasıl istifade ederiz, bütün bunları inceleyerek kendi şehri lehine rekabet ortamında en iyisini yapmak için çırpınacak. Böyle olursa şehirdeki pasta büyür ve herkes o şehirde yaşamaktan mutlu olur. Esnaf grupları aslında en savunmasız gruplardır. Kimse asla incitmek için söylemiyorum bunu işçilerin sendikası, memurların 657’si var. Herkes bir savunma mekanizması geliştirildi. Onlar değişeme de en az ayak uyduran gruplar onların mesleklerini icra etmeleri için ticareti geliştirilip sanayinin canlandırılması gerekiyor. Allah’ın izini ile yaptığımız projelerin hepsi bunu sağlamak amacı ile geliştirildi. 10 yıldır aday olan arkadaştan bir cümle duymadım. Popülist söylemlerle devam ediyor. Projeler açısından üzgünüm koca bir fiyasko var” dedi.

 

“MOGAN'I ÖYLE GÜZELLEŞTİRİRİZ Kİ ANKARA'YA DENİZ GELMİŞ OLUR"

 

Özhaseki, Ankara’nın en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Mogan Gölü'nde temizlik çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "2-3 sene sonra emin olun burada masmavi bir göl olacak. Buranın kurtuluşu buydu, bunu yaptık. Allah izin verirse buranın etrafını öyle güzelleştiririz ki emin olun Ankara'ya deniz gelmiş olur." dedi. Gölbaşı için hayata geçirecekleri projeler hakkında da bilgi veren Özhaseki, bakanlığı döneminde yaptığı çalışmaları hatırlatarak Mogan Gölü'nün dip çamurunun yükseldiğini, bunun üzerine ihale yapıldığını ve 100 milyon liraya yakın bir bütçe ayırarak çalışmalara başladıklarını söyledi. Buradaki çalışmaların çoğunun tamamlandığını anlatan Özhaseki, şöyle konuştu: "2-3 sene sonra emin olun burada masmavi bir göl olacak. Bunu herkes bilsin. Buranın kurtuluşu da buydu, bunu yaptık. Şimdi çalışmalar da zaten devam ediyor. İkinci aşama etrafında iyi bir parkın yapılması. Buranın projesini çizdirdim. Allah izin verirse buranın etrafını öyle güzelleştiririz ki emin olun Ankara'ya deniz gelmiş olur, burası tek olur. Hafta sonlarında insanlar bu çevreye gelir, yemek yer, gezer, oturur, yürüyüş yapar, keyfini çıkarırlar. 13 millet bahçesi hazırladım. Her birine emek vereceğim, yemyeşil alanlar çıkacak ama Allah'ın yarattığı fiziki bir güzellik önce burada var. Önce bunu bir değerlendirelim"

 

 

21 YILLIK TECRÜBE İLE KARŞINIZDAYIM

Mehmet Özhaseki, Kayseri’de yaptığı çalışmaları hatırlattı. “Kızılırmak’ın üzerine baraj yaptım, balık tesisleri kuruldu. İnsanlar oradan para kazanmaya başladı. Erciyes Dağı’na kayak merkezi yaptırdım. Şimdi yerli yabancı turistleri ağırlıyor. Oraya kayak yapmaya gelenler sadece otelde kalmıyor. Birde Kayseri’nin çarşılarını dolaşıp alışveriş yapıyor. Esnafta bunlardan faydalanıyor. Ne oluyor ekonomi canlanıyor. Şimdi bizim Ankara için yaptığımız projelerdeki amacımız da bu. Yapılacak yatırımlar hayata geçirilecek projelerle,  hem esnaf hem sanayici daha çok kazanacak bölgesel kalkınmamız hayata geçecek” dedi.

 

 “CUMHUR İTTİFAKININ AMACI MİLLETE HİZMET”

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki Cumhur ittifakının amacını da anlattı. “ Temel özellik yerli milli ve millete hizmet duygusu. Eğer kendini Kandil'e, Pennsylvania’ya bağlıysa bizden uzak olsun. Aday belirlerken de 3 ay boyunca Cumhurbaşkanımızla buna dikkat ettik. Millete hizmet etmek yerine teröre destek verenlerin iş başına gelmesini istemiyoruz'' dedi. 

 

 

Bu Haber 551 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  KÜLTÜR-SANAT kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti