< >

Pursaklar da seçimin galibi kim olacağı belli

Pursaklar da seçimin galibi kim olacağı belli

    Aydın Tufan diyor ki !

Pursaklar, 31 Mart yerel seçimlerinde Ak parti açısından  Ankara’nın en rahat ilçelerinden birisi olarak dikkat çekmektedir.

Son yerel seçimlerde Cumhur İttifakının ortaklarının aldıkları oylara bakıldığında,Ak Parti ve MHP nin aldığı oy %90 gibi rekor denecek bir oranda olduğu görülmektedir.  Geçen yıl yapılan Genel seçimlere bakıldığında ise Cumhur İttifakının oyunun  %78  gibi büyük bir orana sahip olduğu görülecektir..

 

   Ankara’nın kuzeyinde yer alan ve metropol ilçeleri arasına giren Pursaklar da Belde Belediye Başkanlığı döneminden başlayarak 3 dönem Belediye Başkanlığı  yapan Eğitimci Selçuk Çetin’in ilçeye kazandırdığı hizmetleri her yerde görmek mümkün.

 

İyi bir kadro ile 3 dönem Belediye Başkanlığını sindire sindire yapan Selçuk Çetin, Belediyecilik alanında; Dede-Torun Lokalleri, Nezaket Okulları, Şehircilik Sempozyumları, Cezaevleri Aydınlanıyor projeleri ile ön plana çıktı. Bu projeler Ankara da olduğu gibi tüm Türkiye genelinde örnek projeler olarak uygulandı.

 

  Başkentin havaalanı protokol yolu üzerinde gelişmeye son derece müsait alanları bulunan Pursaklar da siyaset Cumhur İttifakının Adayı Ayhan Yılmaz ile önümüzdeki yıllarda daha farklı bir renk kazanacak gibi gözüküyor.

Zira Ayhan Yılmaz ismi Ak Parti camiasında ve Ankara Büyükşehir Belediyesinde olduğu kadar Başkentte de herkesin ”Ayhan Abisi” sıfatıyla öne çıkmış durumda.

   Seçim çalışmalarını Pursaklar da aralıksız sürdüren Ayhan Yılmaz, Pursaklar da yürüttüğü çalışmalarında kendinden çok Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’ye sandıktan daha fazla oy çıkarmanın gayreti içinde olduğu görülmektedir.     

    Pursaklar da yürütülen seçim çalışmalarında İyi Parti Adayı Hüseyin Burgaz ile BBP adayı Ebubekir Aktaş aktif olarak sahada çalışmalarına devam etmektedirler.

 

Ancak Cumhur İttifakı Adayı Ayhan Yılmaz’ın siyasi geçmişi ve Pursakların seçmen profili  hesaba katıldığı zaman Belediye Başkanı olarak  Pursaklar da rekor bir oy oranı ile seçileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

 

Bu Haber 386 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  GÜNDEM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti