< >

Pursaklar halkı Şeb-i Arus’ta buluştu

Pursaklar halkı Şeb-i Arus’ta buluştu

Pursaklar halkı Şeb-i Arus’ta buluştu
Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Konya’da düzenlenen Hz. Mevlana’nın 741. Vuslat Yıldönümü Anma Etkinliklerine çok sayıda Pursaklarlıyı götürdü.
Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Konya gezisinde, çok sayıda kişi Şeb-i Arus törenlerine katılarak sema gösterisini izleyip Mevlana Müzesini gezme imkanı buldu. Konya Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programına Pursaklar Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle katılan halk, Mevlana’yı dualarla andı.
Konya ile özdeşleşen Hz. Mevlana’nın hayatının anlatıldığı anma programında Mevlana’nın Konya ile bütünleştiği, burada yaşadığı, türbesinin burada olup, Mesnevi gibi önemli bir eseri de burada yazdığı anlatıldı. Programa ise Kur’an ziyafeti ile semazenlerin gösterisi damga vurdu. Anma programının sonunda Mevlana Türbesini ziyaret edip, tarihi mekanları gezen Pursaklar halkına, Belediye Başkanı Selçuk Çetin’in ikramı olarak salep dağıtıldı.
Konya’ya giden Pursaklar halkı daha sonra belediyenin otobüsleriyle tekrar Ankara’ya getirildi. Geziye katılanlar programdan duydukları memnuniyeti ifadede ederek Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne teşekkür etti.

 
Bu Haber 4590 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  ANKARA kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti