< >

Remzi Arkaltı gibi Spor Müdürün olursa nobelede aday olursun.

Remzi Arkaltı gibi Spor Müdürün olursa nobelede aday olursun.

Aydın Tufan diyor ki !

Son günlerde Kilis, yyurdumuzun dışında  tüm dünyanın dikkatine çekmeye başladı.AK Partili Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Kilis’in tüm dünyaya örnek olduğunu söyleyerek Nobel’e aday gösterdi.

Sayın Vekilim  ; Remzi Arkaltı gibi bir il spor müdürün olursa Nobel'e de Oskar'a da Guinness Rekorlar Kitabınada geriberlirsiniz.

Kilis şehir  nüfusu 129 bindir ve neredeyse kendi kadar, 120 bin Suriyeli sığınmacıya ev sahipliği yapmaktadır. Bu dünyada eşi benzeri görülmemiş bir dayanışma ve yardımlaşma vakası olarak tüm dünyaya örnek alınmalıdır.

Bu özelliğinden dolayı  Nobel Barış Ödülü'nün, nüfusu kadar Suriyeli sığınmacıya ev sahipliği yapan Kilis'e verilmesi için Nobel Komitesi’ne başvuru yapıldı.

Kilis'i Kilis yapan sadece bu değerleri değildir. Bu kadar sorunlu bir bölgede sportif faaliyetlerinde zirve yaptıran   Kilis İl Spor Müdürü Remzi Arkaltı'dan kaynaklandığını bilmenizi istiyorum.

Arkaltı ile  dostluğumuz  Kırıkkale İHA Bölge Temsilciliğinde kapımızın zilini çalmasıyla  başladı. Yıllarır arkasından çürümeye yüz tutmuş tesisleri ayaklandırdığını, Kırıkkale'yi spor yatırımları ile nasıl kalkındırdığına şahit oldu.

Daha sonda görev yaptığı Kastamonu da işin farklını orada yaşayanlar çok iyi bilirler.

Gittiği bütün illerde spordan başlaşan bir kardeşliği tesisi için kişisel gayretini gösteren Kilis İl Spor Müdüdürü Remzi Arkaltı'yı kutlarım.

Kilisde tesis edilen bu kaürdeşlik ortamı kendiliğinden gelmedi. Bunun bir arka planı var. Bir emek ve çalışma ortamı var. Remzi Arkaltı bunu nasıl başardı ? Buna bakmak lağzım. İşin sırrı ecdadımıza dayanıyor. Gençliğe nerden geldiğini ecdadımızı antmaktan geliyor. İşte Arkaltı'nın sihirli formülüne oluşturan sadece birkaç faaliyetten bahsetersem sanırım anlarsınız !

Kilis bu güne sporda nasıl geldi isterseniz bir  bakalım ;

     Sık sık “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” sloganıyla başlatılan sabah namazı buluşmaları, çerçevesinde  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde yapılan program kapsamında, Gençlik Merkezinde üye gençler, Gençlik Liderlerleriyle birlikte Kadı Camiinde sabah namazı kıldılar.Namazın ardından dua okuyan gençler, cemaatle bir araya gelerek sohbet etme fırsatı da buldular. Dua ve sohbetlerin ardından gençlere simit ve süt ikramının yapıldığı sabah namazı buluşmaları ilde  farklı camilerde devam etti.

       Gençlik merkezinde Veda Filmi gösterimi yapıldı. Atatürk “BENİ HATIRLAYINIZ.”dediği  gibi hatırlahdı. Tüm ömrünü verdiği milletinden,  yüce gönüllü insan ve büyük Liderin  aziz hatırası anıldı,  Kilis Gençlik Merkezi ailesi olarak onu gençliğe unutturmadı.

         Ulu erenlerin görüşlerine önev verildi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezinde  Cumhuriyet Meydanında Mevlevihane Mescidinin önünde Mevlana'yı Anma Programımız gerçekleştirdi.

          İL Spor Müdürü Remzi Arkaltı, gençlerimizi tarihimizle buluşturmak ve Ecdadımızı daha iyi anlayabilmek için Gençlik Merkezimizde Sultan II. Abdülhamit Han'ı Anma Programı düzenledi. Programa  İrlanda, Polonya, Yunanistan, Letonya ve İtalya'dan da yabancı misafirlerler de  katıldı.

          Kilis Gençlik ve Spor İl Müdürü Remzi Arkaltı7nın daveti üzerine ; Dünya Taekwondo Federasyonu Başkanı Dr. Chung von Choue,Avrupa Taekwondo Federasyonu Başkanı Athanasios Pragalos,Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doc.Dr.Metin Şahin ve beraberlerindeki heyet Öncüpınar Konteyner Kentte Suriyeli çocuklara Taekwondo elbiselerinin dağıtım törenine katıldılar.Burada kalan Suriyeli çocuklara spor kıyafetleri dağıttılar.Onları yalnız bırakmadılar.

         Bu haftaki programında ise ; Kilis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Remzi ARKALTI,Spor Şube Müdürü ve Antrenörlerle birlikte okul ziyaretlerine devam ediyor.


Mehmet Keçik Ortaokulu,Mehmet Akif ERSOY Ortaokulu,Mehmet ULUĞCAN Ortaokulu ve Kartal Bey İlkokulu Müdür ve Beden eğitimi Öğretmenlerini ziyaret eden spor heyeti, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından temin edilen çeşitli spor malzemelerini öğrencilerin spor alışkanlıkları edinmeleri için okul idarelerine teslim ediyor.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Remzi ARKALTI,ilimizdeki tüm okulların ziyaret edileceğini Okul Müdürleri ve Beden Eğitimi Öğretmenleriyle koordineli bir şekilde çalışma yapılacağını,sosyal ve sportif imkanların kısıtlı olduğu yerlerde madde bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklara çocuklarımızın bulaşmaması için sporun önemli bir araç olduğunu dile getirdi.


Ziyarette bulunduğumuz okullarımızda Okul Müdürlerimizin ve Beden Eğitimi Öğretmenlerimizin göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı kendilerine teşekkür eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Remzi ARKALTI,yapılan tesislerimizin 24 saat halkımızın hizmetinde olduğunu ve spor yapmak isteyen herkesin tesislerimizi kullanabileceğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu Haber 3267 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  SPOR kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti