< >

Songül Öden, Zazaca single hazırladı

Songül Öden, Zazaca single hazırladı

Aydın Tufan diyor ki !

Son günlerde Zaza-Der Genel Başkanı Murat Bukan'ın sivil toplum kuruluşları olarak Zazacanın kabyolmaması için toplumun her kesminin dile sahip çıkmasını istemişti.

Bukan , başlattığı çağrıya ses veren Songül Özden bu alandaki çalışması ile dikkat çekti.Bukan Kanal5 de benimle yaptığı proğramlarda Zaza sanatçılara seslerek kültürlerini ve dillerini gelecek nesillere aktarmak için kendi alanlarında çalışmalara imza atmalarını istemişti.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda yarı zamanlı şan eğitimi alan Songül Öden, Zazaca single hazırlayarak büyük bir sürprize imza attı.

Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı'nın yanı sıra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda yarı zamanlı şan eğitimi alan oyuncu Songül Öden, Zazaca single hazırladı.

OYUNCU OLARAK TANIDIK AMA...

Ali Eyüboğlu Milliyet Gazetesi'ndeki köşesinde, konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi: "Yıllarca oyuncu olarak tanıdığımız Songül Öden pek yakında başka bir yönüyle çıkacak karşımıza.

 

KONSERVATUVARDA EĞİTİMİNİ ALDI

Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı'nın yanı sıra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda yarı zamanlı şan eğitimi alan Öden, bir single hazırladı.

"OKUL MARŞI GİBİ GELDİ"

Songül Öden'in, henüz görücüye çıkmayan ilk single'ındaki şarkı Zazaca. Öden'in duduk eşliğinde söylediği Zazaca şarkıyı dinledim, slow parça bana biraz koro şarkısı, okul marşı gibi geldi."

 

Bu Haber 3545 kez okundu
Yorumlar

  Yorum Ekle

  MAGAZİN kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti