< >

SOSYAL MEDYADA GÜÇ KULLANICININ ELİNDE

SOSYAL MEDYADA GÜÇ KULLANICININ ELİNDE

 

 

Zamanımızın büyük bir kısmının geçtiği binlerce kişiye aynı anda ve hızlı bir şekilde ulaşmayı sağlayan sosyal medya, reklam çalışmalarında da etkili oluyor. Sosyal medyada reklamın gücü gelenekselin aksine tüketici ve takipçinin elinde.

 

Günümüzde geleneksel medyanın aksine oldukça ekonomik ve hızlı olan sosyal medya reklamları markaların bilinirliği ve tanınırlığını artıran güç haline geldi. Sosyal medya ile birlikte markaların kendi hakkında konuşmasının etkisi azalırken, tüketicilerin markalar üzerindeki etkisi artıyor.

 

Sosyologger Kullanıcıların Etkinliğini Ölçümlüyor

Sosyal medyada reklamın gücü ile ilgili Sosyologger Kurucu Ortağı Levent Gözener “Bugün karşımıza çıkan en iyi ve en başarılı pazarlama çalışmalarının arkasında kesinlikle ya tüketiciler ya hayranlar ya da takipçilerden oluşan bir topluluk var. Online tüketici tecrübesinin merkezinde de bu topluluk yer alıyor. Günümüzde markaların kendisi hakkında konuşması eskisi kadar etkili değil. Bu sebeple onun adına konuşacak ‘etki sahibi kişi’ lere ihtiyacı var. İşte burada Sosyologger devreye giriyor. Çünkü bizim için tüm sosyal medya kullanıcıları spesifik bir konuda spesifik bir gruba etki etme gücüne sahiptir. Yani her kullanıcı ‘etkin kişi’dir. Sadece hangi konuda ne kadar büyük bir gruba etki ettiğini analiz etmek önemli. Sosyal medyada reklamın gücü ve geleceği, tüketici ve takipçi diye adlandırdığımız kullanıcının elinde artık. Markalar ya bunu kabullenecek ve pazarlama çalışmalarına bu bilgi ışığında devam edecek ya da eski yöntemlerle devam edip pahalı hatalar yapacak.” diyor.

 

Bu Haber 7711 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  YAŞAM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti