< >

‘’TANZANYALI ÖĞRENCİNİN OBJEKTİFİNDEN SURİYELİ ÇOCUK OLMAK’’

‘’TANZANYALI ÖĞRENCİNİN OBJEKTİFİNDEN SURİYELİ ÇOCUK OLMAK’’
Türkiye’de okuyan Tanzanyalı üniversite öğrencisinin objektifinden Suriyeli çocukların dramı…

Suriyeli Çocuk Olmak’’

Türkiye’de okuyan Tanzanyalı üniversite öğrencisinin objektifinden Suriyeli çocukların dramı…

 

İpek Üniversitesi’nde okuyan Tanzanyalı Amin Suwedi, Türkiye’de bulunan Suriyeli ailelerin çocuklarının dramını görüntüledi. Fotoğrafını çektiği çocukların üzerinden ‘’Suriye dramını’’ anlatan Suwedi’nin fotoğraf sergisi İpek Üniversitesi Öğrenci Merkezi’nde gerçekleşti. Suwedi, “Suriyeli Çocuk Olmak” temalı ilk fotoğraf sergisinde, Türkiye’de yaşayan Suriyeli çocuklara dikkat çekmek için bu sergiyi fırsat olarak gördüğünü söyledi.

 

SERGİYİ REKTÖR BİLKAN AÇTI

İpek Film Tasarımı Bölümü öğrencisi Amin Suwedi’nin ilk kişisel fotoğraf sergisini İpek Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Fuat Bilkan’ın katılımıyla açıldı. Açılışın ardından sergiyi gezen Bilkan, her fotoğrafı ayrı ayrı inceleyerek öğrencimiz Suwedi’den bilgi aldı. Bilkan, “Amin Suwedi bizim çok başarılı bir öğrencimiz. Öğrenci etkinlikleri içerisinde bu ilk öğrenci sergisidir. Bu serginin en önemli tarafı da bir sosyal sorumluluk duygusu uyandırıyor olmasıdır. Amin, içimizdeki çocukları görüntülemiş. Suriye’den ülkemize sığınan çocuklarının yaşadıkları dramları, ailelerin yaşadıkları olumsuzlukları bize çok iyi aktarmış. Objektifine takılanlar bu konunun sadece küçük bir kısmıdır. Bize düşen sanatı diliyle, görselin diliyle, sinemanın diliyle daha geniş kesimlerde sorumluluk duygusu uyandırmak amacıyla ön plana çıkarmaktır” dedi. Bilkan, ayrıca öğrencimize sonraki çalışmaları için de her türlü desteği vereceklerini söyleyerek tebrik etti.

 

Tanzanyalı öğrenci Suwedi, “Suriyeli Çocuk Olmak” temalı ilk fotoğraf sergisinde, Türkiye’de yaşayan Suriyeli çocuklara dikkat çekmek için bu sergiyi fırsat olarak gördüğünü söyledi. Suwedi, “Üniversitemizin düzenlediği bir yardım kampanyasıyla Suriye vatandaşlarının yaşamlarına tanık olmuştum. Gördüklerin insanlarda gerçekten sefalet vardı. İnsanlarda ümitsizlik, özellikle çocuklar beni çok etkiledi çünkü gözlerinde korkuyu gördüm. Buradaki hayata ve çocuklara dikkat çekmek için böyle bir çalışma yaptım.” diyerek serginin açılmasında yardımcı olan herkese teşekkür etti. Sergiyi çok sayıda öğrenci ve akademisyen ziyaret etti.

Bu Haber 4584 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  YAŞAM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti