< >

ÜLKE MEDYA’DAN GAZİLER VAKFINA BAŞARI BERATI

ÜLKE MEDYA’DAN GAZİLER VAKFINA BAŞARI BERATI
Türkiye Gaziler Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar’a Ülke Medya Derneği tarafından bu güne kadar yaptıkları önemli çalışmalar nedeniyle “BAŞARI BERATI” takdim edildi.

 

Türkiye Gaziler Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar’a Ülke Medya Derneği tarafından bu güne kadar yaptıkları önemli çalışmalar nedeniyle “BAŞARI BERATI” takdim edildi.

 

Ülke Medya Derneği Başkanı Aydın Tufan tarafından Gaziler Vakfı Genel Merkezinde Başarı Beratı takdiminde görüşlerini dile getiren Lokman Aylar “Türkiye Gaziler Vakfı, Ülke savunması, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliği için mücadele eden, başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet  Teşkilatı mensupları olmak üzere çeşitli kurumlarda görev yapan ve bu kutsal görevleri esnasında yaralanma veya uzvunu kaybetme sonucunda, yasayla kendilerine Gazilik unvanı verilen kahramanlarımız ile vazife malulleri ve şehitlerimizin milletimize emanet ettiği ailelerine ekonomik ve sosyal destek olabilmek amacıyla 9 Ekim 1994 tarihinde kurulmuştur.”dedi.

 

Aylar “Vakfımız "Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığını ve Yüce Türk DevletininBölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek amacıyla, ülkemizin her karış toprağınaKanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran Harp Malullerimizin, Gazilerimizin,bu uğurda can veren dul ve yetimlerinin hatıralarını yüceltmeyi, sorunlarını hafifletmeyi,GAZİLİK kavramlarını saygınlığını ve kutsallığını canlı tutmayı ve bu kavramları yeninesillere aşılamayı hedeflemektedir. Türkiye Gaziler Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet teşkilatını birleştiren tek vakıftır. Türkiye Gaziler Vakfı, 19 Eylül Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Gazilik Unvanını aldığı günü "GAZİLER GÜNÜ" olarak yasalaşmasını sağlamıştır. Türkiye Gaziler Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımıza bağlıolan Gazi, Gazi ve şehit ailelerine hizmet eden bir çok dernek ve kuruluşun çatı kuruluşuniteliğindedir. Türkiye Gaziler Vakfı, Onursal Üyeleri Sırayla Tüm İstiklal, Kıbrıs, Kore, Güneydoğu Gazileri, Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan, Kolluk Komutanları veBüyükşehir Başkanları Onursal üyeleridir. Geniş bir hizmet yelpazemizde bize Ülke Medya derneğinin uygun bulduğu Başarı Beratını şükranla kabul ediyorum.”dedi.

Ülke Medya Derneği Başkanı Aydın Tufan’da Gaziler Vakfının sorumluluklarının çok önemli olduğunu, toplumda kendisine olumlu bir yer edinen vakfın çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi.

 

 

Bu Haber 4031 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  YAŞAM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti