< >

YAZARIMIZ BU KEZ DİRİLİŞ SETİNDE

YAZARIMIZ BU KEZ DİRİLİŞ SETİNDE

Uzunca bir süredir köşe yazarlarımı yapan İstanbul da yaşayan yapımcı, yönetmen Yusuf Akçalı  Diriliş Dizi setindeydi.TRT 1'de yayınlanan "Diriliş Ertuğrul" dizisinin Beykoz'daki setini ziyaret eden Yazarımız Akçalı  set de oyuncularla görüştü..

 

Dizinin gösterime başladığı günden bu yana ciddi bir hayran kitlesi oluşturduğunu ifade eden Akçalı, diziyi yakından takip eden hayranlardan birinin de kendisi olduğunu söyledi.

 

 

Yazarımız Yusuf Akçalı dizide "Ertuğrul" karakterini canlandıran Engin Altan Düzyatan ve diğer oyuncularla bir süre sohbet etti. Çekimlerde kullanılan mekânları gezip set çalışanlarında bilgi aldı.

Set içerisinde kurulan çadırları ziyaret ederek dizinin oyuncuları ile sohbet eden yazarımız Akçalı, ayhaber.net izleyicilerinin selamlarını iletti.

Gazetelere röportaj veren Ertuğrul Gazi’nin kudretinden çok etkilendiğini ifade eden Düzyatan, “Yokluk içerisinde bir ideal sahibi olmak ve o idealle yaşayarak bir kuruluşu hazırlamak kolay değil. Günümüz insanını geçmişle kıyasladığınızda ne kadar korkak olduğunu görüyorsunuz. Kapitalist sistem kendimize olan güvenimizi azalttı. Ertuğrul Gazi’yi oynadıktan sonra kendime güvenim geldi. Bakışlarım sertleşti” diye         konuştu.

                PEK FAZLA KAYNAK YOK

Üç ay boyunca Ertuğrul Gazi rolü üzerine çalıştığını belirten Düzyatan tarihte Ertuğrul Gazi ile ilgili pek fazla kaynak olmadığını söyledi. Düzyatan Ertuğrul Gazi rolüne nasıl hazırlandığını anlattı: “Ertuğrul Gazi ile ilgili kaynaklar 10 sayfayı geçmiyor. O kaynaklarda Ertuğrul Gazi’nin cesur, akıllı, gözü kara ve zeki biri olduğu yazıyor. Alpleri araştırdım ve onların beden dilini öğrendim. At binme, kılıç kuşanma ve ok kullanma dersleri aldım. Bu rol için daha sert davranmam gerekiyor. Atlarla yaşamaya ve elle yemek yemeğe alıştım. Osmancık, Devlet Ana ve Dede Korkut hikâyelerini okuyarak rolüme hazırlandım.”

           ROLÜME ÜÇ AY ÇALIŞTIM

Ertuğrul Gazi ile ilgili pek fazla kaynak olmadığını söyleyen Düzyatan, rolü için üç ay önceden çalışmalara başlamış. Alpleri araştıran ve onların beden dilini öğrenen sanatçı, atlarla yaşamayı, elle yemek yemeye de alıştığını söylüyor. Düzyatan, Ertuğrul Gazi için kaynaklarda, Gazi’nin cesur, akıllı, gözü kara ve zeki biri olduğunun yazdığını aktarıyor.

         DİRİLİŞ TAHT OYUNLARINA RAKİP OLDU

 

Dünyadaki dönem dizilerini de yakından takip ettiğini ifade eden Düzyatan Diriliş Ertuğrul dizisinin izlenme rekorları kıran A Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisine rakip olduğunu vurguladı. Diriliş’in 60 ülkeye satıldığını aktaran Düzyatan, şöyle konuştu: “Diriliş’i Taht Oyunları dizisiyle kıyaslayanlar ve ondan daha iyi bulanlar oluyor. Diriliş dünya standardında bir yapım. Beklediğimizden daha iyi bir iş ortaya çıktı. Bundan çok mutluyum. Dizi 60 ülkeye satıldı. Araplardan çok büyük övgüler alıyoruz. Diriliş Taht Oyunları'na rakip bir dizi oldu”

 

Bu Haber 4802 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  KÜLTÜR-SANAT kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti