< >

Yenimahalle değişimden yana olacak mı ?

Yenimahalle değişimden yana olacak mı ?

Aydın Tufan diyor ki !

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde bazı bölgeler var ki büyük çekişmelere sahne olacak. İşte o çekişmelerden biri de Ankara’da Yenimahalle İlçesinde yaşanıyor..

 

     Ak Parti ve CHP adayları, yaşanacak rekabette yapmış oldukları çalışmalarla yapılacak seçimlerde ipi göğüslemenin hesaplarını yapmaktalar.

 

    Peki, yapılan çalışmalar sonucunda hangi aday önde?

    Yenimahalle sakinlerinin gönlünde yatan Belediye Başkanı kim?

    İlçe sakinleri Kimi Belediye başkanı olarak görmek istiyorlar?

    Gün geçtikçe ibre hangi adaydan yana kayıyor?

 

     Bir tarafta CHP’nin Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Fethi Yaşar. İki dönemdir Yenimahalle’de Belediye Başkanlığı yapan esnafın, Belediye çalışanlarının ve ilçe sakinlerinin gönlünde taht kuran, partizanlık yapmayan Yenimahalle sevdalısı bir başkan..

 

   Diğer tarafta Ak Partinin Marka Belediye Başkan adayı Veysel Tiryaki. 3 dönem üst üste yüksek oylar alarak rakiplerine büyük fark atan, Belediye Başkanı olarak Altındağ ilçesine Altın çağını yaşatmış bir isim. Altındağ da Çinçin gibi suç batağı içinde olan bir bölgeyi yaşanabilir bir semt haline getiren, Kentsel dönüşümdeki çalışmaları ile Türkiye’ye örnek olan, Hamamönü ve Altınköy ile Altındağ'a turizm kenti imajını kazandıran çok başarılı bir başkan. Üstelik Veysel tiryaki, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yenimahalle hangi aday ile kazanılır” araştırmasında çıkan isim…

 

      Anlaşılan o ki, bu dönem Yenimahalle’de çok çetin bir seçim olacak. Partileri farklı olmasına rağmen seçimlerin demokratik bir ortamda geçmesi gereğini savunan bu iki belediye başkan adayı Yenimahalle’de seçmeni  karar vermede çok zorlayacak gibi gözüküyor. 

 

   Bir başka gerçekte iki dönemdir Fethi Yaşar’a oy veren seçmen, son bir yılda yaptığı çalışmalardan memnun olmadığı, hatta hizmetlerin aksadığını çok konuşmaya başlamıştı. Adayların Yenimahalle için yapacakları projeler açıklanmaya başladıktan sonra görünen o ki Yenimahalle’yi ayaklandıracak mega projeleri ile Veysel Tiryaki ismi öne çıkıyor.

 

                Anket firmaları tarafından yapılan son anketlere göre ise Veysel Tiryaki'nin oy farkını kapattığı yönünde. Özellikle son dönemde siyasette oluşan değişim beklentisi, kapanan farkında tetikleyici sebebi olarak uzmanlar tarafından yorumlanmakta.

 

Benim tesbitim ise Veysel Tiryaki'nin Ankara 'da bir süpriz yaparak ;  Yenimahallede seçimi alacağı yönünde.

 

Bir  endişem ise ; ilçe seçmeni mevcut başkanı sevmesine rağmen son yıllarda hizmet alamadığından yana şikayetçi olan seçmenin tavrı ne olacacağı. 

 

Yenimahallede değişimden yana olup,  oyunu  kendisine vaat ettiği projeleri yerine getirecek olan Veysel Tiryaki'ye verir mi ?

 

Yada ; İdeolojik davranıp,yeterince hizmet alamadığını söylediği   Fethi Yaşar'a mı oy verir ?

Bunu bekleyip  görececeğiz. 

 

                 

 

 

Bu Haber 416 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  GÜNDEM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti