< >
Aydın TUFAN
20/01/2019
 Aydın TUFAN
Adı İnsani Yaşam Derneği

 

Yardım etmek için bir avuç genç gönüllü bir araya gelmiş İnsani yaşam derneğini geçen yıl kormuş. Bir yıl geçmesine rağmen bu konu da büyük bir başarı elde etmişler.

 

Şu anda elli aileye düzenli olarak Ankara da yardım ulaştırıyorlar. Bunun yanında bir  çok ailenin de eşya ihtiyacını karşılıyorlar.  7 kurucu üyesi bulunuyor.

 

ernek Başkanı   Emre EFE.

 

Diyorlar ki ; Yardımlar konusundaki güven eksikliği ortadan kaldırmak için uğraşıyoruz. Yardım yapılan aileleri yerinde tespit edip yardımımızı yapıyoruz.”

Sosyal medyadan yaptıkları duyuruda ;
 

İnsani Yaşam Derneği olarak Mamak, Keçiören,Yenimahalle ve Altındağ İlçelerinde 50 aileye gıda kolisi yardımı ve Gıda kartı yardımı yapılacaktır. Dağıtımlar sırasında yardıma ihtiyacı olan yeni ailelerin tespiti de yapılacaktır. Ayrıca ailelerin buzdolabı, çamaşır makinası, koltuk, halı, ocak gibi ihtiyaçları da tespit edilecektir. Yapılan yardımların doğru yere ulaştığını tespit etmek için ailelerin durumlarını bizzat yerinde görüp yardım kolileri ve Gıda kartlarını veriyoruz. Yapılacak olan dağıtımda bir gıda kolisi bedeli 140 TL dir. Ailelerin durumuna göre de 50 TL ile 100 TL arasında da Gıda kartı verilmektedir. Yardım dağıtımına katılmak isteyenleri  dağıntımıza bekleriz.

 

 Yapılan yardımların doğru yere ulaştığını tespit etmek için ailelerin durumlarını bizzat yerinde görüp yardım kolileri ve Gıda kartlarını veriyoruz. Bugün yapılan dağıtımda ailelerin kömürlerinin hiç kalmadığı veya 1-2 torba kömürleri kaldığı tespit edilmiştir. Hafta içerisinde 50 aileye toplamda 7.500 TL tutarında kömür dağıtımı yapılacaktır. Daha fazla ihtiyaç sahibi aileye ulaşabilmek için desteklerinizi bekliyoruz. Hesap numaralarımız aşağıdadır.

 

Hesabın Sahibi: İNSANİ YAŞAM DERNEĞİ

IBAN: TR49 0020 5000 0112 2112 2000 01

 

 
Bu Yazı 286 kere okundu..


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları ve kanuni sorumluluğu Yazarına aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu yazıya ait yorum bulunmamaktadır.

  Yorum Ekle

  Aydın TUFAN ait diğer yazılar

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  Namaz Vakti