< >
İdris Ortakaya
11/05/2019
 İdris Ortakaya
BAKIYORUZ AMA GÖRMÜYORUZ

 

 

            Bakar kör olduk. Basit ve güncel olaylar gündemimizi oluşturdu. Kendimizi gündemin akışına bırakmış çok ciddi ve hayati meselelerimizden uzaklaşarak ülke düşmanlarının oyununa geldiğimizin farkında mıyız?

            Ülkemiz her anlamda kuşatılmış durumdadır. ABD denen alçak emperyalist ve terörist güç bizden bir türlü vaz geçmemektedir. Her şeyi yaptı ama başaramadı. Başarıncaya kadar devam edecektir. Kesinlikle vaz geçmeyecektir. Sınırlarımızda bulunan PKK’lı hainleri kendisinin kara gücü olarak görmesi ve bunları her türlü silahlarla donatması somut bir göstergedir. Bir orduyu donatabilecek her türlü silah, mühimmat, araç ve gereçlerle PKK donatıldı. PKK’lı unsurlar hemen hemen her gün ülkemize saldırı düzenlemektedirler. Tabii ki düzenlenen her saldırı mislice karşılık almaktadır. Şu anda Türk ordusu teyakkuz durumundadır. Yani savaş halindeyiz. Yani var oluş ve yok oluş mücadelesi vermekteyiz. Yani ya istiklal ya ölüm. Bu ciddiyeti görmemek için kör olmak lazım. Her gün şehitler vermekteyiz. Onlarca şehidimiz İstanbul seçimi kadar gündemi işgal edemiyor. Bu anlayış ülke düşmanlarının bir başarısıdır. Bizler de ne yazık ki bu alçakların oyununa gelerek esas meseleden uzaklaşmış durumdayız.

            Değerli okurlarım, gerçekten ülkemiz bir beka sorunu ile karşı karşıyadır. İçimizdeki yerli uşaklar ellerinden gelen her şeyi yapmaktadırlar. Bir yandan silahlı tehdit altında varlığımızı devam ettirirken diğer yandan ekonomik savaşı da az zararla atlatmaya çalışıyoruz. Hayat pahalılığı alabildiğine dar gelirli insanları etkilemektedir. Erdoğan düşmanları çok hızlı bir şekilde hayat pahalılığını toplumsal bir sorun haline getirmeye çalışmaktadırlar. Geçmişteki Ecevit hükümetini yıkan ana meselenin hayat pahalılığı olduğunu unutmayalım. Ecevit karşıtı iş adamları gereğini yaptılar. Bu gün ise aynı film sahnededir. TÜSİAD İstanbul seçimlerinin yenilenme kararından endişeli olduğunu açıkladı. FETÖ’nün uşakları, eski Cumhurbaşkanı ve eski Başbakan da bu konuda rahatsızlıklarını dile getirdiler. CHP, PKK, İP, SAADET ve FETÖ; ABD ve AVRUPA’lı ağa babaları ile birlikte aynı dili kullanmaya devam etmektedirler. Ben bunların topuna şer güçleri diyorum.

            Bu şer güçlerinin her an bir bahane uydurarak ülkeyi bir kargaşa ortamına sürükleyebilir olacaklarını görmek için müneccim olmaya gerek yok. Hayat pahalılığı, Erdoğan diktatörlüğü, Devletin faşizan baskısı ve demokrasinin olmadığı bahaneleri ile gezi benzeri olaylar başlatılacaktır. Devlet bu konuda bu alçaklara hiç bir şekilde müsamaha göstermemeli. Yasal olmayan hiç bir eyleme izin verilmemeli. Yasal prosedür işletilmeli. Suç işleyen, suça teşvik edenler kim olursa olsun cezalandırılmalıdırlar. Devlete meydan okuyan, Yüksek seçim kurulu üyelerini çete olarak nitelendiren, ülkeyi açık hapishane olarak ağa babalarına şikayet eden, “Türkiye’de kimsenin can güvenliği yoktur” diyerek ülkemize gelecek olan turistlerin gelmesini engellemeye çalışan Kılıçdaroğlu ihanet suçu işlemiştir. Bu ülke düşmanı, neden yargılanmıyor? Bunun Selehattin Demirtaş’dan ne farkı var. Bu konuda yapılan ihmaller telafisi mümkün olmayan işler açar başımıza.

            İstanbul, Ankara, Antalya ve Adana seçimleri organize bir suç örgütü tarafından hile ve hırsızlıkla kazandırılmıştır. Güvenlik görevlileri bu alçak şebekeyi mutlaka çözmelidir. Bunların bağlantıları tesbit edilmelidir. Ucu nereye kadar ulaşıyorsa ulaşsın, şebeke elemenları ve diğer sorumlular mutlaka cezalandırılmalıdırlar.

            Bu gün gündemimiz İstanbul seçimleri.

            İstanbul seçimleri batsın.

            Kim seçilirse seçilsin.

            İnsanları bu basit olaya odaklamak gaflettir.

            Hayat pahalılığı, dolar artışı yerin dibin batsın.

            Bunların hiç biri benim ülkemin bekası kadar önemli değildir.

            Değerli okurlarım, ülkemiz hem ekonomik hem de silahlı bir savaşın içindedir. Bizim yerimize Avrupalı ülkelerden birisi olmuş olsaydı emin olun memurlarına ve emeklilerine maaş dahi ödeyemezdi. Şükürler olsun ülkemiz çok büyük ve çok güçlü bir ülkedir. Biz Türk halkı olarak bu gerçekleri bilerek ve görerek ülkemize sahip çıkmalıyız.

            Biz birlik olursak eğer Allahın izniyle hiç bir güç bizi yenemez.

            Tam bağımsız Türkiye’nin oluşması bizim birlik olmamıza bağlıdır.

             Allah ülkemizin yar ve yardımcısı olsun.

            Saygılarımla.

 

İDRİS ORTAKAYA

 
Bu Yazı 158 kere okundu..


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları ve kanuni sorumluluğu Yazarına aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu yazıya ait yorum bulunmamaktadır.

  Yorum Ekle

  İdris Ortakaya ait diğer yazılar

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  Namaz Vakti