< >
Ömer Ersan
04/05/2020
 Ömer Ersan
Hakkımı ahirette alacağım

 

 

Ömer Döngeloğlu hocam ile Ramazandan birkaç gün önce yaptığım telefon görüşmesinde ki son sözleri buydu.

 

Yine İslam’a saldırmaktan başka fikri olmayanların, fikrin değil İslam’a saldırmanın özgürlük mücadelesi verdiği sosyal medyada bu sefer Ömer Döngeloğlu hocamı hedefe koymuşlardı.

 

Bir karalama kampanyası başlatmışlardı. Ağıza alınmayacak laflar, sözler sosyal medyada uçuşuyordu. Çok canım sıkılmış, hemen Ömer hocamı aramıştım. Hal hatırdan sonra, kendisine yapılan linç girişiminden duyduğum rahatsızlığı dile getirdim. Gerekirse bir avukat dostumu yönlendirip hepsi hakkında dava açalım dedim.

 

Bana " Ömer kardeşim, yayınladıkları o video 4 sene öncesine ait, başından sonundan kırpıp servis ediyorlar, ne zaman İslam’a saldıracaklar zaman bizim gibi birkaç hocaefendi var onlar üzerinden bu operasyonu yürütüyorlar. İslam’ı istedikleri gibi anlatamıyoruz bundan rahatsızlar. "dedi. Bende bunun üzerine" hocam kötümü olur. Dava açalım, kazanılan tazminatları da ramazan çok yakın, Kızılay’a çadır kurdur, hayrına iftar verirsin" dedim. " Gücüm kalmadı Ömer kardeşim, hepsiyle yarın ahirette teker teker hesaplaşacağım" dedi.

 

İslam için canla başla çalışan, temiz anlatımıyla beyefendi üslubuyla, yüreğimizdeki imanı yeşerten ,  İslamın daha çok " yaratılanı  sev Yaratandan ötürü" tarafına odaklanmış, yüreği güzel bir insanı bile, kendini bilmez hadsiz insanlar yormuştu.

 

Her daim, günümüz Müslümanlarının hazıra konduğunu, bu dinin çilesini Peygamberimiz ve sahabeleri çektiğini belirterek, sahabenin hayatını kendi uslubüyle bizlere her daim hatırlatmakta kendini görevli addederdi.

Bir görüşmemizde "Hz Bilale öyle işkenceler ettiler ki, kızgın kumlara yatırıp üzerine sıcak taş koyarak işkence ettiler ki. Ama o imanından vazgeçmemişti. İşte biz Müslümanlar, o kızgın taşın üzerinde kebap kızartıp yiyoruz. Onlar bu dinin cefasını çekti biz sefasını sürüyoruz" diye öz eleştiri yapardı.

Vatanın bölünmez bütünlüğüne, bayrağın kutsiyetine ve devletine olan bağlılığına atfen yaptığı sert ve net sohbetlerden dolayı, bazı kesimlerin düşmanlığını kazanmıştı. Ama o her defasında, Yarabbi bu uğurda bizlere de şahadet nasip eyle diye niyaz ederdi.

 

İyi insanlar birer birer aramızdan ayrılıyor. Bizler Ömer Döngeloğlu Hocamızı iyi bilirdik. Biz ondan razıydık. Rabbim de ondan razı olsun. Mekanı cennet, Hayatı boyunca kendini adadığı Resullah sav e komşu eylesin

 
Bu Yazı 581 kere okundu..


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları ve kanuni sorumluluğu Yazarına aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu yazıya ait yorum bulunmamaktadır.

  Yorum Ekle

  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti