< >
HÜSNÜ GÜNGÖR
17/06/2017
 HÜSNÜ GÜNGÖR
Köy Derneği deyip geçmeyin, televizyonda konuk olduk

Kanal5 Ankara Temsilcisi Hemşerimiz Aydın Tufan program girişinde yaptığı canlı yayın anonsunda ; Sivil Toplum Kuruluşları gelecekte yerel parlamento gibi görev yapacaklar. Kırım Türkleri Kalecikkaya Derneği son aylarda yaptığı faaliyetlerle kamuoyunun dikkatini çekmiştir. Bir köy derneği olmasına rağmen bu denli çalışmalara imza atan STK’nın yöneticilerini stüdyomuzda ağırlamak istedik. Başarının sırrını ve faaliyetlerini, yapacaklarını konuşacağız “dedi.

Kırım Türkleri Çorum Alaca ilçesi Kalecikkaya Derneğinin Başkanı Yaşar tatar ve Bendeniz Hüsnü Güngör  Kanal5 de Canlı yayında gündemi ve faaliyetlerimi konuştuk.

Son aylarda sosyal paylaşımlar ile basın ve kamuoyunun ilgi odağı haline gelen derneğimiz Ulusal basının dikkatini çekti ki bizi televizyona canlı yayına davet ettiler.

En son Ankara harikalar diyarında kendi üyelerine verdiği  iftar sofrasına yoğun katılım ile gerçekleşen iftar video ve fotoğraf ları Ulusal marka kanal 5 tv dikkatini çekmesi sonucu 15 Haziran Saat 15:00 KANAL 5 tv Aydın Tufan la gündem özele konuk olduk.

Oldukça dolu dolu geçen 1 saat 10 dk  programda Dernek faaliyetleri Kırım Türklerinin durumu ve 16 Yıldır faaliyetleri olan derneğin son dönemlerde gündeme oturması Kamu oyu oluşturmasının sebepleri ne cevap veren  Başkan Tatar  Konunun özünde güven olduğunu, Akrabalık komşuluk ilişkilerinin sancılı günler yaşadığı bir süreçte,dünden gelen Gelenek görenek saygı sevgi bireysel ilişkiler konusunda dernek olarak çalışmalar yapıldığına vurgu yaptı.

Başkan yardımcısı olarak de bendeniz  derneklerin gönül ve gönüllü işi olduğunu fedakarlık isteyen bir çalışma olduğunu. Ve 16 yıldır Aktivitelerde bulunan 13 şenlik tertip eden 16 iftar organizasyonu hazırlayan bir derneği dilimin döndüğü kadarı ile anlatmaya çalıştım.

Televisyonda yaptığı söyleşide  ; Yaptığı sosyal etkinliklere , Artık bakan ve bakanlık düzeyinde temsil edilmesi gerektiğini 'her milletin kendine has kültürü olduğunu ve toprak altında kalmadan Kırım Tatar derneği olarak kültürel faaliyetlerde kültür bakanlığı yetkililerinin dernek faaliyetleri ne sahip çıkmasını istedi.

Özellikle Başkan Yaşar tatar 2018 Yılında köyümüzde yapacağımız  Uluslar arası şenlik konusunda önemli çağrı ve açıklamalarda bulundu.

Oldukça dolu dolu geçen sohbet ayarında geçen canlı yayın sonu bir başka canlı yayında bulunmak buluşmak üzere iyi dilek temenniler ile.
Bu Yazı 2459 kere okundu..


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları ve kanuni sorumluluğu Yazarına aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu yazıya ait yorum bulunmamaktadır.

  Yorum Ekle

  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti