< >
Cavit Canpolat
03/05/2020
 Cavit Canpolat
SAHTE SURETLER
 
 
Dünyada ve Ülkemizde yaşanan Pandemi sürecini bayrak yarışı olarak değerlendiriyorum ve Türkiye Cumhuriyet ini bu yarışmada birinci olduğunu  açık bir şekilde ifade etmek isterim. 
 
Ülkemizde  basın da ,medya da  her gün konuşulan ve gündem olan mesleklerin  bu süreçte hiç bahsedilmediğini gördük asıl kahramanların başkaları olduğunu fark ettik.
 
Bu meslek lerin  olmazsa olmaz olduğunu net bir şekilde sergilediler. Sağlıkçılar, PTT , Kargo, Market, Fırın, Ulaşım gibi iş kollarında çok büyük fedakarlıklar yapıldığını  Ailelerini, Süt çocuklarını bir kenara bırakıp hizmet yarışına girdiklerini ölümlerin dahi inançlarını değiştirmediği şevk ve iman ile cansiperane çalıştıklarını tüm Türk halkı gördü.
 
 
Birde bu süreçte sınıfta kalanlar  var . 
 
Yukarıda saydığımız tüm mesleklerin üyesi olduğu STK lar var  Sadece Sosyal ve Hukuki  haklarını değil hayatlarının her yerinde bulunacağını düşündükleri STK lar . Hayata bu çalışanların aidatları ile tutunan bu aidatlarla Araç, Mülk, Makam sahibi olmuş Plaza tarzı binalar dikmiş ülkenin ileri gelen sendikaları çalışanların en çok ihtiyaç duyduğu bu süreçte ortada yoklar.
 
Üniversitelerde çalışan sağlıkçı ların  vaat  edilen döner sermayelerini hala alamadıkları zamanda ortada yoklar, Esnek çalışma ile ilgili Genelgeler olmasına rağmen işgüzar Bürokratların çalışanları topluca görevde tuttuğu yerde yoklar. Bu konuda üyelerden gelen taleplere o vali çözüm üretmez , bu Bürokrat iş yapmaz şeklinde garip cevaplar veriliyor.
 
Fakat şunu söylemeliyim ki bu süreçte bu duyarsız büyük sendikaların aksine çalışanların seslerini duyurmak moral ve motivasyon sağlamak için gece gündüz  çalışanlara Islak mendil , Kolonya  gece çalışanlara kumanya dağıtmayı aksatmayan sendikalarda mevcut yani ambalaja değil ürüne bakmak gerek.
 
Sahte suretlerin peşinde kitleler oluşturmak yerine işinin gereğini hakkı ile yerine getirenlerle birlikte yürümek gerek.
Bu Yazı 631 kere okundu..


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları ve kanuni sorumluluğu Yazarına aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu yazıya ait yorum bulunmamaktadır.

  Yorum Ekle

  Cavit Canpolat ait diğer yazılar

  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti